Учнівська організація "Обрій"

ЗАГАЛЬНА СИСТЕМА УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

З метою демократизації управління у нашому навчальному закладі СЗОШ №29 сформовано учнівське самоврядування «Обрій» (далі УС «Обрій»). Це організація, яка прагне самоствердитися та розвинути творчі здібності, креативність, відновлювати і поширювати народні традиції, бажає вдосконалити риси особистості.

Об’єднання має власну символіку: герб, гімн; залучає до роботи підлітків та молодь віком від 10 років і старше.

Девіз УС «Обрій»

Наші мрії і цілі – світлі як СОНЦЕ;

Наші можливості безмежні  і інтереси – безмежні як МОРЕ.

В наші вітрила дме вітер ТВОРЧОСТІ.

Наш курс до ОБРІЮ, де здійснюються МРІЇ,

Справдуються НАДІЇ, реалізовуються ТАЛАНТИ.

Одним із базових принципів спільної зі школярами діяльності у межах управління шкільним життям, організації дозвілля чи проведення певних заходів є формування партнерських взаємин на рівні «педагог – учень», «учень – директор», «учень – педагог – батьки».

Створення учнівського самоврядування дало змогу залучити майже всіх учнів до різноманітних видів діяльності нашого навчального закладу, а також до управління справами колективу. Робота учнів у секторах самоврядування сприяла набуттю учнями вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму.

Основними напрямами діяльності УС в нашому закладі є:

• проектний;
  • творчий;
  • діяльність у секторах.

Структура учнівського самоврядування "Обрій" середної загальноосвітньої школи №29

Основна мета діяльності – виховання лідерів, самосвідомості учнів, громадської позиції, створення умов для вільного висловлювання та аналітичної роботи; розвивати творчі здібності, самостійність, пізнавальну активність, сприяти зацікавленому ставленню учнів до загально шкільного життя, доручень та завдань; спонукати учнів до бажання аргументовано обстоювати власну позицію.

Для чіткого функціонування УС «Обрій» адміністрацією спільно з учнівським активом і батьківською громадою розроблені та впроваджені такі нормативні документи: Статут, Положення: «Про учнівське самоврядування «Обрій»», «про Голову ради», «Про раду», «Про вибори голови ради», «Про сектори самоврядування», «Про старосту класу», «Про конкурс клас року»,  наказ «Про порядок організації роботи учнівського самоврядування», «Про класні збори», «Обов’язки чергового учня по школі і класу», «Єдині вимоги до учнів СЗОШ №29», підписана тристороння угода про співпрацю між адміністрацією, батьківським комітетом та УС «Обрій», розроблений план заходів щодо її реалізації.

Основні завдання УС

• сприяти ефективній роботі колективу в школі;
  • вчити організовувати спільну діяльність;
  • формувати критичне ставлення до виконаної роботи;
  • набувати знання, уміння і навички управлінської діяльності.

Основні функції учнівського самоврядування

• соціалізуюча;
  • допоміжна організаційно – практична;
  • інноваційна.

Об’єднання має свою структуру та схему управління. Вищим органом УС «Обрій» є загальні збори, які збираються не менше, ніж один раз на місяць, установчі збори, де обирають Голову та керівників секторів – один раз на два роки.

До Ради входять такі сектори: «Учбовий сектор», «Пошуковий сектор»,  «Інформаційний сектор»,  «Культмасовий сектор»,  «Сектор спорту і туризму», «Шефський сектор», «Старостат».

Всі сектори УС «Обрій» є добровільними об’єднаннями учнівської молоді, що формуються один раз на два роки з числа учнів закладу за інтересами. Кожний із них протягом навчального року контролює певну ділянку роботи. На основі досягнутих результатів учнями і класними колективами Рада школи за участю адміністрації закладу, батьківського комітету та координаторів з числа медпрацівників підводяться підсумки роботи серед учнів, учнівських колективів та клубів та висвітлюються у рейтинговій таблиці.